teog yerleştirme sonuçları

warning: Creating default object from empty value in /home/teog/domains/teogmeb.com/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı dan TEOG Açıklaması

Teog yerleştirme sonuçlarının ardından tercih yapmadıgı için imam-hatip okullarına yerleştirilen öğrenilerin isyanı üzerine bakanlıktan açıklama yapıldı..Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, TEOG yerleştirmelerine ilişkin, “Hiç tercih yapmadığı halde ya da tercihleri arasında İmam Hatip Okulu’da olmadığı halde üstelik bulundukları yerlere çok uzak yerlere yerleştirilmiş. Bunun araştırmasını yaptırıyoruz” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirinin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. 2014 temel eğitimden ortaöğretime geçiş için düzenlenen TEOG yerleştirmeleri ile ilgili bilgi veren Bakan Avcı, “Yerleştirme işlemleri sürüyor. Bu yıl 1 milyon 300 bin öğrenci ortaokulu bitirip liselere yerleştiriyor. İki modülümüz var. Bir tanesi 15 okulu tercih etmek üzere hazırlanmış listemiz var. A listesi diyoruz buna. O listeye arzu ettiği 15 okulu yazıyor.

TEOG 2014 Tercih Sonuçları Öğrenme

Teog 2014 Tercih sonuçları açıklandı2014-2015 yılında ortaöğretim 8. sınıf öğrencilerinin heyecanla beklediği teog tercih sonuçları bugün açıklandı
Milli eğitim bakanlığı tarafından bugün açıklanacak olan teog lise tercih ve yerleştirme sonuçları e okul sistemi üzerinden öğrenilecek..liselere kayıtlar da yine eokul sistemi üzerinden otomatik olarak yapılacak

TEOG 2014 Tercih Sonuçları için TIKLAYIN

MEB TEOG 8. Sınıf Tercih Sonuçlarını 22 Ağustos'ta Açıklayacak. Kesin kayıtları da bu tarihte sistem tarafından otomatik yapılacak.
Yerleştirme işlemi yapıldıktan sonra resmi ve özel okulların açık kalan kontenjanlarına ortaöğretim yönetmeliğinin nakil esasları doğrultusunda, yerleştirmeye yönelik nakil yoluyla öğrenci kaydedilecek.

Son yorumlar

İçeriği paylaş